Technologie produkcji odzieży sportowej

Informacje o technologii stosowanej przy produkcji strojów sportowych

Jako producent odzieży sportowej odpowiadający na wszystkie potrzeby współczesnych sportowców – zarówno zawodowców, jak i aspirujących amatorów – wykorzystujemy do tworzenia strojów szereg zaawansowanych technologicznie maszyn. Wdrażanie nowoczesnych rozwiązań sprawia, że możemy nie tylko zapewnić niezbędny komfort zawodnikom, lecz także wysoką odporność produkowanej odzieży sportowej. Do wykorzystywanych przez nas technologii produkcji odzieży sportowej należą:

  • sublimacja – technika druku transferowego polegająca na przeniesieniu grafiki na specjalny papier. W dalszej kolejności papier ten jest układany na białym materiale i wgrzewany przy użyciu wysokiej temperatury. Tego rodzaju nadruk gwarantuje bardzo dokładne odwzorowanie grafiki przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości. Kolejnym plusem jest nasycona kolorystyka.
  • folia flex – nadruki wykonane z folii termotransferowej charakteryzują się wysoką trwałością. Metoda ta polega na wycinaniu danych elementów z folii i nanoszeniu ich na materiał. Tego typu nadruki możemy stosować zarówno na tkaniny jasne, jak i ciemne, ponieważ posiadają doskonałe właściwości kryjące. Nadruki są bardzo dokładne, ponieważ są cięte są po obrysie. Tym sposobem wykonać można cyfry, nieskomplikowane loga drużyn.
  • flock – rodzaj folii termotransferowej pokrytej charakterystycznym meszkiem. Uzyskać możemy w ten sposób oryginalny i trwały nadruk.
  • druk solventowy – logo drukowane jest na specjalnym podłożu z folii flex, wycinane po obrysie oraz wgrzewne w tkaninę. Technikę zastosować można zarówno na jasne, jak i ciemne tkaniny. Wykonać możemy w ten sposób nadruki wielokolorowe.
  • sitodruk – mając gotowa grafikę, wyodrębniamy poszczególne kolory, tworząc sita kolorystyczne. W następnej kolejności farba przeciskania jest przez drobne oczka siatki pokrywającej sito. Kolejnym etapem jest Powtarzamy ten proces nakładania następnego koloru aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Technika ta jest sugerowana do powtarzającego się nadruku, stosowana przy większych nakładach.
  • haft komputerowy – jest bardzo trwałym i efektownym sposobem znakowania. Wyszywanie logo dobrze sprawdza się na takich wyrobach jak koszulki polo, czapki, dresy, bluzy, kurtki. Istnieje możliwość wykonania haftu w formie naszywek.