Technologie

Informacje o technologii stosowanej przy produkcji strojów sportowych

*sublimacja – technika druku transferowego polegająca na przeniesieniu grafiki na specjalny papier. W dalszej kolejności papier ten jest układany na białym materiale i wgrzewany przy użyciu wysokiej temperatury. Tego rodzaju nadruk oferuje nam bardzo dokładne odwzorowanie grafiki przy zachowaniu wysokiej rozdzielczości. Kolejnym plusem jest nasycona kolorystyka.
  
*folia flex – nadruki wykonane z folii termotransferowej charakteryzują się wysoką trwałością. Metoda ta polega na wycinaniu danych elementów z folii i nanoszeniu ich na materiał. Tego typu nadruki możemy stosować  zarówno na tkaniny jasne jak i ciemne, posiadają wysokie krycie materiału. Nadruki są bardzo dokładne gdyż cięte są po obrysie. Tym sposobem wykonać można cyfry, nieskomplikowane loga firm.
 
*flock – rodzaj folii termotransferowej pokrytej charakterystycznym meszkiem. Uzyskać możemy w ten sposób oryginalny i trwały nadruk. 
 
*druk solventowy – logo drukowane jest na specjalnym podłożu z folii flex wycinane po obrysie oraz wgrzewne w tkaninę. Technikę zastosować można zarówno na jasne jak i ciemne tkaniny. Wykonać możemy w ten sposób nadruki wielokolorowe.
 
*sitodruk – mając gotowa grafikę wyodrębniamy poszczególne kolory tworząc sita kolorystyczne. W następnej kolejności farba przeciskania jest przez drobne oczka siatki pokrywającej sito. Kolejnym etapem jest suszenie powtarzamy ten proces nakładania następnego koloru aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Technika ta jest sugerowana do powtarzającego się nadruku- stosowana przy większych nakładach.
 
*haft komputerowy – jest bardzo trwałą i efektownym sposobem znakowania. Wyszywanie lóg dobrze sprawdza się na takich wyrobach jak koszulki polo, czapki, dresy, bluzach, kurtkach. Istnieje możliwość wykonania haftu w formie naszywek.