Technologie produkcji odzieży sportowejJeśli jesteś sportowcem, to wiesz z pewnością, że wygodna i odpowiednio skonstruowana odzież to nie tylko sportowy gadżet, ale przede wszystkim nieoceniony pomocnik podczas wykonywania ćwiczeń. Uwierające spodenki, odciskające się na ciele szwy, czy niewygodne buty mogą nawet doprowadzić do obtarć i bolesnych zranień, które spowodują, że nie tak szybko wrócisz na boisko, czy siłownię. Aby uniknąć błędów, do produkcji odzieży sportowej stosowane są specjalne technologie. Co się do nich zalicza?

Odpowiedni materiał

Do produkcji odzieży sportowej zazwyczaj wykorzystuje się poliester. To lekka i wytrzymała tkanina, przez co nie gniecie się i nie odkształca, a dodatkowo nie blaknie pod wpływem słońca. Dzięki kanalikowej strukturze włókien poliestru, materiał nie chłonie wilgoci, szybko schnie oraz charakteryzuje się dużą przepustowością powietrza. Odzież sportową często wykonuje się również z poliestru z domieszką elastyny, przez co ubrania są rozciągliwe, nie krępują ruchów oraz idealnie dopasowują się do kształtu sylwetki. Każda dyscyplina sportowa rządzi się swoimi prawami, dlatego do produkcji ubrań wykorzystuje się także inne tkaniny: nylon (popularny w przypadku strojów kąpielowych), czy wełnę merino do produkcji bielizny termoaktywnej.

Brak szwów, odblaski i inne udogodnienia

Jednym z pierwszych oczekiwań, jakie stawia się odzieży sportowej, jest brak szwów. Bezszwowe topy, koszulki, czy leginsy zapewniają niesamowity komfort wykonywania ćwiczeń bez krępowania ruchów, obtarć i bolesnych śladów. Przydatnym udogodnieniem dla sportowców jest również umieszczenie na kurtkach i koszulkach odblasków, co pozwala biegaczom i rowerzystom być widocznym na drodze nawet po zapadnięciu zmroku. Nieocenionym elementem odzieży sportowej są również kieszenie, gdzie można schować klucze, telefon, czy odtwarzacz mp3.

Personalizacja odzieży

Nowoczesne technologie pozwalają nie tylko na tworzenie odzieży sportowej odpowiednio dostosowanej do dyscypliny, jaką wykonujemy, ale również do szczegółowej budowy naszego ciała. Dlatego w naszym sklepie istnieje możliwość zakupu spersonalizowanej odzieży, która nie tylko będzie idealnie w naszym rozmiarze, ale również może posiadać nadruki, hafty, czy grafiki, które sam zaprojektujesz. Ta technologia pozwoli Ci stworzyć niepowtarzalną odzież dla np. dla firmowej drużyny piłki nożnej, czy osiedlowego klubu biegaczy.


Wróć do bloga